Halloween – strašidelné, nechutné masky!

Halloween evokuje obrázky duchov, vlkodlakov, upírov a ďalších krvavých tvorov. Vzpudzuje úctu a strach a nastavuje srdcové búšenie zo strachu z neznámeho. Slová Halloween a hrôza boli vždy synonymá. V súlade s hrôzostrašnou povahou festivalu, ktorý sa zráža s krvou, reveleri obliekajú strašidelné nechutné masky a kostýmy, z ktorých vychádza adrenalín.

Počiatky strašidelných Halloweenských strašidelných masky, kostym jeptiska. O storočie späť boli zimy časom utrpenia. Krátke zimy boli strašidelné a Pagani sa báli pustiť sa do tmy, pretože verili, že na Halloween, keď sa svet smrti spojil s svetom, sa duchovia vrátili na zem, vznášajúc sa okolo seba a hľadali nové telá, v ktorých by mali žiť.

Upokojili rozhnevaných duchov, ktorí zapálili oheň, pod dohľadom druidov a obetovali zvieratá. Aby sa chránili, nosili masky vyrobené zo zvieracích hláv a pohybovali sa v inkognito napodobňujúcom mŕtvych duchov, aby ich duchovia pomýlili s ostatnými duchmi. Z tejto praxe sa zrodil strašidelný strašidelný masky Halloween.

Táto prax nosenia strašidelných masiek pokračovala celé storočia, až pápež Bonifác IV. Vyhlásil Halloween za kresťanský sviatok. Európania pokračovali v tejto tradícii, aby odvrátili zlých duchov. Oslavy Halloweenu však mnohí v Amerike považovali až do dvadsiateho storočia za tabu. Pre nich to bol zlý sviatok. Avšak okolo tohto času, aby obmedzili vandalizmus medzi mladými ľuďmi, sa rodičia vrátili na keltskú prax nosenia masiek na Halloween, čo vyvolalo strach, znechutenie a úctu. V roku 1920 bolo mesto Anoka, Minnesota, prvým, ktorý oslávil Halloween v plnom maskovanom oblečení.

Počas keltského veku bolo nosenie masiek otázkou života a smrti, pretože strach z neznámeho všetkého zabalil. Halloweenské masky však časom nadobudli nový význam. Dnes je to rekvizita pre zábavu a zábavu. Dnes najobľúbenejšie masky sú čarodejnícke masky, vlkodlakové masky a hokejové masky. Dievčatá väčšinou používajú čarodejnícke masky na vykonávanie trikov. Sú veľmi farebné, strašidelné a odpudivé.

Vlkolaková maska ​​vďačí za svoj pôvod gréckej mytológii. Lycoan a jeho päťdesiat synov sa pokúsili pobaviť Zeusa tým, že mu ponúkli misku ľudského tela. Znechucený a rozzúrený Zeus ich zmenil na vlkolakov. Legenda vlkolakov sa rozšírila do Ameriky s prisťahovalcami a dnes milióny ľudí, najmä deti, nosia počas Halloweenu masky vlkolakov.

Prax nosenia ghoulish hokejových masiek na Halloween je pomerne nová a vďačí za svoj pôvod hororu v piatok 13. dňa.

Dnes strašidelné nechutné masky Halloween vyrobené z latexu, peny a papiera sa stratili zlé konotácie a už viac neinšpirujú úctu a hrôzu. Sú iba časťou kostýmu, ktorý obetovali ľudia, ktorí sa zúčastňujú na veselí Halloween. Tieto masky čarodejníc, zombie, upírov, démonov, múmií a kostlivcov, ktoré sa nosí na Halloweenských párty, si zachovávajú svoj strašidelný a nechutný vzhľad, ale už nás terorizujú.